MČR sprint a MČR družstev

Závodní sezónu jsme úplně zakončili v pátek 27. září mistrovstvím České republiky ve sprintu a o víkendu 28. a 29. září mistrovstvím České republiky družstev. Je pravda, že je před námi ještě Hradišťský šestikilák, Head of Prague nebo Vesluj o 106!, ale to už je záležitost spíše mimosezónní a určená pro ty starší z našich řad.

Jak jsme si vedli?

Na sprintech jsme posbírali téměř vše, co se dalo. Nejvíce medailí nám zajistila kategorie mužů. Matěj Svatůněk a Kryštof Koloc si ve společenství s ČAC Roudnice a KV Mělník dojeli pro 3. místo na nepárové čtyřce. S klukama z Pardubic vybojovali zase 2. místo na párové čtyřce a na osmě ve složení: Jakub Mikeš, Jaroslav Bejbl, Kryštof Koloc, Jan Nápravník a Samuel Žitník (oba z KVM), Jan Bartošek a Vojtěch Šanda (oba z Pardubic), Matěj Svatůněk a na kormidle Šarlota Vaněčková, dojeli bronzoví!

Poslední dvě medaile nám zajistila kategorie dorostenek. Anita Syrůčková si spolu s Eliškou Trnkovou doveslovaly pro třetí místo na dvojskifu. Na párovce holky spolu s Šarlotou Vaněčkovou a Nelou Fialovou dojely druhé.

O víkendu po sprintech nás čekala družstva i zde jsme dosáhli pěkných výsledků!

Ze sobotních rozjížděk se nám do nedělního finále A probojovaly dvě posádky. Filip Štěpnička na skifu mladších žáků si dojel pro 5. místo. Dvojskif dorostenek (Anita Syrůčková a Eliška Trnková) opět bodoval a skončil na krásném třetím místě!

Gratulujeme k úspěchům a děkujeme za účast všem závodníkům!