Mistrovství České republiky

Z červnových mistrovství České republiky jsme si přivezli mnoho úspěchů. Nejprve si zazávodli žáci ve dnech 21. – 23. 6. a za týden po nich se na trať vydali dorostenci, junioři a dospělí.

MČR žactva

Na tzv. malé republice nám startovalo 15 posádek žáků. Z toho 6 posádek se probojovalo až do nedělních bojů o medaile. Ve finále A si zazávodil Lukáš Hladík na skifu v kategorii starších žáků čtrnáctiletých a Koryčanský Ondřej také na skifu v kategorii mladších žáků jedenáctiletých. Lukáš si v těsném souboji dojel pro 4. místo a Ondra taktéž. Další čtyři posádky předvedly své výkony ve finále B. Viktorie Nováková si v kategorii mladších žákyň jedenáctiletých dojela pro první místo, tedy pro celkové sedmé místo. Filip Štěpnička spolu s Vítem Ševčíkem dojeli na místě druhém v kategorii dvoskifů mladších žáků. Filip si také dojel pro 1. místo ve finále B na skifu v kategorii mladších žáků dvanáctiletých. A nakonec starší žačky na dvojskifu, Beáta Jirešová a Kateřina Rychtaříková, se ve finále B umístily na 6. místě.

MČR dorostu, juniorů a seniorů

Dorostenci a starší Kondoři vyslali na MČR 11 posádek. Do finálových jízd se probojovalo 7 posádek. Z toho hned 3x jsme bojovali o medaili ve finále A. Největším úspěchem byla osma dorostenek. Holky usedly do společenství s Pardubicemi. Posádka jela ve složení: Smereková Tereza (PARD), Čvančarová Magdalena (PARD), Fialová Nela, Burešová Markéta, Vaněčková Šarlota, Trnková Eliška, Vlastníková Magdaléna (PARD), Richnáková Taťána (PARD) a na kormidle Mikeš Jakub. Holky předvedly neskutečný boj a ZVÍTĚZILY! Patří jim tedy titul mistryň republiky!

Dalšími posádkami ve finále A byla párová čtyřka dorostenek (Smereková Tereza (PARD), Čvančarová Magdalena (PARD), Fialová Nela, Trnková Eliška) a osma žen složená ze společenství: Kolomazníková Anna (LYSÁ), Neubergová Petra, Krejzová Tereza (LITM), Besserová Klára (ÚSTÍ), Kulíková Zuzana (MĚLN), Vojnová Eliška (NERA), Strnadová Viktorie (DĚČN), Baldinusová Lenka (DĚČN) a na kormidle Zelinková Ema (DĚČN). Obě posádky se umístily na 6. místě.

Ve finále B pak zazářila osma dorostenců (Bábovský Filip (NERA), Novotný Kryštof, Vaněk Daniel, Sedláček Martin, Vávra Vojtěch, Hořejší Adam, Lichtenberk Jan, Luštinec Matyáš a na kormidle Mikeš Jakub). Kluci si dojeli pro 2. místo, celkově tedy pro 8. místo v republice. Markéta Burešová na skifu dorostenek se umístila na 3. místě. Čtyřka dorostenek (Brandlová Nella (PARD), Fialová Nela, Trnková Eliška, Vaněčková Šarlota) pak dojela na místě druhém a čtyřka dorostenců (Vaněk Daniel, Vávra Vojtěch, Sedláček Martin, Hořejší Adam) se umístila na místě pátém.

Všem závodníkům děkujeme za účast a mistryním republiky gratulujeme!